Livsmestringsfellesskap i nærmiljøet (LIN)

Prosjektet Livsmestringsfellesskap i nærmiljøet (LIN) er et tverrprofesjonelt prosjekt ved USN, der USN samarbeider med kommuner om faglig utvikling for bedre samhandling rettet mot barn og unge. LIN har avholdt ett seminar med tittel Fra trøbbel til trøkk i grenseflatene (LIN-1). LIN-1 var det første tverrprofesjonelle arbeidsseminaret for fagmijløene innenfor helse-, sosial- og utdanningsvitenskap ved USN. Der deltok samtlige 10 av oppvekstens profesjonsutdanninger. LIN-2 er et arbeidsseminar for både oppvekstens profesjonsutdanninger ved USN og for representanter fra samarbeidspartnere i kommunene.


04 Feb

Praktisk informasjon

  • Dato: 4 februar 2025
  • Tid: kl. 08.30 - 15.30
  • Sted: Campus Vestfold, auditorium Sandeford
  • Last ned kalenderfil

  • Påmeldingsfrist: 20. januar 2025
Har du spørsmål?

På hvilken måte kan USN konkret bidra til at dagens oppvekstprofesjoner og oppvekstens profesjonsutdanninger skal samhandle proaktivt og sømløst for å forhindre utenforskap blant barn og unge? Vi tror at mer samhandling mellom oppvekstens profesjonsutdanninger og oppvekstens profesjoner - altså mer trøkk i grenseflatene - er en vei å gå. USN er så heldig å ha lang erfaring med de sentrale og relevante profesjonsutdanningene og har gjennom dem god kontakt med arbeidslivet. Prosjektet Livsmestringsfellesskap i nærmiljøet (LIN) har som mål at utvidet (barnehage-, skole-, oppvekst-)fellesskap skal gi barn og unge opplevelse av anerkjennelse og mestring. Det vil kreve bred involvering, samhandlingstrening og kompetanseutvikling. 
modell
LIN-seminaret oktober 2024 Fra trøbbel til trøkk i grenseflatene (jf. FAFOs Trøbbel i grenseflatene) blir finansiert av rektor og dekanene ved HS og HIU. Se presentasjonene nedenfor.

Presentasjoner 14.-15. oktober 

Fra trøbbel til trøkk i grenseflatene - status og LIN-historikk (LIN har erstattet det tidligere SOL)
- prosjektansvarlig Anne Fængsrud
LIN -  Livsmestringsfellesskap i Nærmiljø - Mattias Øhra
LIN - Larvik kommune - Framtidas kommune  - foredrag for USN
- kommunalsjef kultur og oppvekst/prosjektleder Jan-Erik Norder

LIN-seminar - Oppvekst, tilhørighet, livsmestring (OTL)
- prosjektleder, dosent Mette Bunting

LIN - Organisering som møter behov
rektor Svanhild Gjedrem, Vikeså skule

Påmelding

Påmelding til LIN-seminar 2 

Meld deg på

Program for Fra trøbbel til trøkk i grenseflatene 2 (LIN 2) kommer her (med forbehold om endringer)

Livsmestringsfelleskap i nærmiljøet program 2025

Oppgaver, gruppesammensetning, rom (kommer)

Aktuelle dokumenter