Program
Måndag 11. februar
KL. 12:00 – 15:00 Kurs
- Metall – kreativ workshop: Johannes Vemren Rygh (Metallverkstaden) Kurset vil bli ein innføring i mikrosveising av stål, der eit mål er å skape eit smykkeobjekt med teknikken
- Knipling: Mária Fulková og Blanka Cepková, Kunsthøgskolen i Bratislava, Academy of Fine Arts and design, Bratislava (Tekstilsalen) På dette kurset vil ein lære å lage små smykke i knipleteknikk
- Karveskurd: Anneli Egeland (Treverkstaden) På dette kurset vil ein lære teknikken/dekorformen karveskurd
Tysdag 12. februar
KL. 09:00 – 15:00 Kurs held fram
Onsdag 13. februar
KL. 09:00 – 15:00 Kurs held fram
KL. 12:00 Workshop «Irsk dans» Lærar: Rory Manning med studentar
KL. 15:00 Workshop «Irsk folkemusikk» Lærar: Rory Manning med studentar
KL. 19:00 Konsert «Studentar frå Coláiste Choilm secondary school (IE)» (Årestoga)
KL. 21:00 Open scene/ dans (dans i Gardsjordstoga og open scene i Årestoga)
Billettar: kr. 200/100 (student) (dans i Gardsjordstoga og open scene i Årestoga)
Torsdag 14. februar
KL. 10:00 – 12:00 Workshop «lynkurs i norsk folkedans» Stian Roland (Vinjesalen)
KL. 10:00 – 12:00 Kritikarseminar og bladslepp (arrangør: bladet Folkemusikk) (Myllarsalen)
KL. 13:00 Foredrag «Kva er stygt og kva er pent? Kva er det som får oss til å meine at høgspentmastre er stygge og fjell, skog og tre er vakkert?» med Johannes Vemren Rygh (Myllarsalen)
KL. 13:00 Foredrag «Folk music of Karelia - traditional and experimental forms», med Svetlana Nikolaeva, Igor Solovev, Irina Smirnova og studentar frå Petrozavodsk State Glazunov Conservatory, Russland (Teiknesalen)
KL. 15:00 – 16:00: Godtbitar frå dansearkivet ved Norsk senter for folkemusikk og folkedans, Trondheim v/ Siri Mæland
KL. 16:00 – 17:00 Workshop med Mats Edén (Teiknesalen)
Billettar: kr. 200/100 (student)
KVELD PÅ GALLERI SONDOV/ KAFE RAULAND (Sentrum)
KL. 18:00 Utstillingsopning: Johannes Vemren Rygh (Galleri Sondov)
KL. 19:00 Konsert: Rick Epping solo (Irland/ USA) (Galleri Sondov)
KL. 20:00 Konsert: Folkemusikkstudentar frå Rauland (Galleri Sondov)
KL. 21:00 Konsert: «Tradition and Reflection: Traditional Songs of Finno-Ugric Ethnic Groups» med Svetlana Nikolaeva, Igor Solovev, Irina Smirnova og studentar frå Petrozavodsk State Glazunov Conservatory, Russland (Galleri Sondov)
KL. 22:00 Konsert og plateslepp: Haley’s Comet «Can’t Make A Living» (Bluegrass) (Galleri Sondov) Open scene med fokus dansespel etter konserten. (Galleri Sondov, Rauland sentrum)
Billettar kr. 200/100 (student)
Fredag 15. februar
KL. 09:00 – 15:00 Kurs held fram (Førebuing av utstilling frå klokka 12.00)
KL. 10:00 – 11.30 Workshop med Meade Richter “Bluegrass” (Teiknesalen)
KL. 13:00 – 15:00 Workshop med Philippe Compangnon, Didier Oliver og Emmanuel Pariselle «Franske folkedansar: La marchoise og Le rondeau» (Teiknesalen/ Vinjesalen)
KL. 15:00 – 16.30 Workshop “Invitation to the Finno-Urgic World” med Svetlana Nikolaeva, Igor Solovev, Irina Smirnova frå Petrozavodsk State Glazunov Conservatory, Russland (Teiknesalen)
- FESTKVELD FREDAG -
KL. 17:00 Konsert: «Slåtter ein sjelden høyrer – og slåtter du aldri har høyrt. Og kan hende med god grunn..?!» med Per Åsmund Omholt (hardingfele, sjøfløyte, vokal) og Lars Erik Øygarden (hardingfele) (Grotten)
KL. 19:00 Konsert «Balter» Folkemusikkgruppe frå Storbritannia. (Vinjesalen)
KL. 20:00 Konsert «Unni Boksasp Ensemble - Opus 72017» Unni Boksasp (vokal, zitter) Trygve Brøske (trøorgel, piano) Magne Vestrum (kontrabass) Petter Berndalen (perkusjon) Mats Edén (fele, hardingfele) (Vinjesalen)
Arrangør: Folkemusikkscena i Rauland
Kveldsbilett kr. 300/ 150 (student)
KL. 21.00 Dans i Vinjesalen med dansekonsertar utover kvelden
KL. 22.00 Dansekonsert: Lars-Ingar Meyer Fjeld (Vinjesalen)
KL. 23.00 Dansekonsert: Hilde Fjerdingøy (Vinjesalen)
Laurdag 16. februar
KL. 10:00–14:30 Registrering kappleik (Gangen utanfor Myllarsalen)
KL. 10:30–17:00 Kappleik (Vinjesalen, Raulandsakademiet)
Deltakar: kr 150/ barn kr 100
Førehandspåmeldte: kr 100 /barn kr 75
Publikum: kr 150 /barn gratis
Publikum + konsert laurdag kr. 250,-
Klassar: Hardingfele, Fele, Eldre folkemusikkinstrument, Vokal Trekkspel/durspel, Dans, Halling, Lagdans, Gruppespel/ Open klasse, Lagspel
Påmelding: ra-ko@online.no (Hugs fullt namn, klasse, telefon, lag)
Meir info om vinterkappleiken på facebook.
KL. 13:30 Utstillingsopning: Studentutstilling (Gamle biblioteket)
- FESTKVELD LAURDAG -
KL. 19:30 Festkonsert – dedikert Frode Nyvold 70 år! Programleiarar: Richard Burgess (UK/NO) og Emmanuel Pariselle (FR)
KL. 21:00 Dans
KL. 21:30 Dansekonsert med studentar frå Norges musikkhøgskole med Steinar Ofsdal (Vinjesalen)
KL. 22:00 Premieutdeling frå kappleiken (Vinjesalen)
KL. 22:00 Konsert: Haley’s Comet plateslepp: «Live at Gjendesheim» (Myllarsalen)
KL. 23.00 Dansekonsert: Anders Røine og Kenneth Lien (Vinjesalen) Billett: kr. 250/100 (student)
Sundag 17. februar
KL. 12:00 Workshop med Rick Epping “Munnspel og munnharpe” (Grotten)
KL. 19:00 Konsert «Egeland – Edén – Marin» Ånon Egeland (NO) Mats Edén (SE) Mikael Marin (SE)
(Galleri Sondov) Billett: kr. 200/100 (student)