Formålet for skolers praksis er at:
- Elevene skal ha et godt og inkluderende læringsmiljø
- Elevene skal mestre grunnleggende ferdigheter og ha god faglig kompetanse
- Flere elever og lærlinger skal gjennomføre videregående opplæring
Påmelding
Programmet den 7. november er for Kragerø, Porsgrunn og USN.
Programmet den 8. november er for Siljan, Skien, Drangedalog USN.
Program for parallelle sesjoner
Programmet gjelder for begge dager 7. og 8. november.
Sesjonsnavn |
Rom |
Maks |
Overordnet forståelse av fagfornyelsen m/kompetansepakka, Hege Havn/Vegard Meland fra HII |
B – 1050 |
350 |
Norsk i fagfornyelsen for 5.-10. trinn, Agnethe Bueie, USN |
G – 219+133 |
240 |
Lek og elevmedvirkning i begynneropplæringen, Janne Madsen, USN |
A-261 |
62 |
Matematikk i fagfornyelsen for 1.-7. trinn, Cecilie Swift, USN |
A-260 |
90 |
Livsmestring i norske klasserom, Torstein GdPresno, RVTS sør |
B-133 |
60 |
Programmering i skolen, Trond Hamsdokka (lærer Borge skole), med elevene Sofie Wiersdalen Thunold, Karoline Venstøp, Linnea Farstad Gulbrandsen, Sander Holte Amundsli, Sindre Jensen, Noa Halvorsen Hansen, Jonas Povazajevas og Lilly Hoang Porsgrunn kommune |
A-259 |
42 |
Spill i undervisningen (digital kompetanse), Eirik Brazier og Magnus Sandberg, USN |
A-258 |
46 |
Hva kjennetegner god lesekompetanse i digitale omgivelser? Tonje Stenseth og Henning Jensen, USN |
A-252 |
68 |
Podcast for dybdelæring og muntlighet, Toril Aagaard, Live Kristiane Sveva, Agnete Bueie, USN, dobbel økt |
A-251 |
25 |
Analyse for å bedre pedagogisk praksis i spesialundervisning Bølehøgda skole avd. Sirius, Synne Abrahamsen og Marit Drenth |
B-134 |
12 |
Sesjonsnavn |
Rom |
Maks |
Overordnet forståelse av fagfornyelsen m/kompetansepakka, Hege Havn/Vegard Meland fra HII |
B – 1050 |
350 |
Norsk i fagfornyelsen for 1.-7. trinn, Oda Sofie Johnsen, USN |
G – 219+133 |
240 |
Lek og elevmedvirkning i begynneropplæringen, Janne Madsen, USN |
A-261 |
62 |
Matematikk i fagfornyelsen for 5.-10. trinn, Siv Svendsen, USN |
A-260 |
90 |
Livsmestring i norske klasserom, Torstein GdPresno, RVTS sør |
B-133 |
60 |
Programmering i skolen, Trond Hamsdokka, Porsgrunn kommune |
A-259 |
42 |
Demokrati og medborgerskap i digitale omgivelser, Kjersti Brathagen, USN |
A-258 |
46 |
Digital samskriving og videovurdering, Morten Oddvik, Charlotte Beal, Silje Aspeflaten, USN |
A-252 |
68 |
Ikke påmelding – podcast fortsetter |
A-251 |
25 |
Elevmedvirkning i utviklingen av skolemiljøet, Marianne Stærk Gurrich, Finn Krogsrud, Kragerø kommune |
B-134 |
12 |
Etwinning, å jobbe med internasjonalisering, Thomas Herlofsen, USN |
G-220 |
12 |
Sesjonsnavn |
Rom |
Maks |
Å lære å lære, læringsstrategier i klasseromspraksis for 1.-7. trinn, Mette Bunting, USN |
B – 1050 |
350 |
Mobbing i skole, forebygging og konsekvenser, Thormod Idsøe og Frode Heiestad, Nasjonalt utviklingssenter for barn og unge (NUBU) |
G – 219+133 |
240 |
Engelsk i fagfornyelsen for 1.-7.trinn, Henrik Bøhn, USN |
A-261 |
62 |
Planlegging og periodisering, Bente Martinsen Færder kommune/Kristin Støren Porsgrunn kommune |
A-260 |
90 |
Tverrfaglig blikk sett fra praktisk estetiske fag, Ingvild Mykland, USN |
B-133 |
60 |
STL+, skrive seg til lesing i 1. og 2. trinn, Anette Halvorsen, Porsgrunn kommune |
A-259 |
42 |
Spill i undervisningen (digital kompetanse), Eirik Brazier og Magnus Sandberg, USN |
A-258 |
46 |
Hva kjennetegner god lesekompetanse i digitale omgivelser? Tonje Stenseth og Henning Jensen, USN |
A-252 |
68 |
Podcast for dybdelæring og muntlighet, Toril Aagaard, Live Kristiane Sveva, Agnete Bueie, USN, dobbel økt |
A-251 |
25 |
Elevmedvirkning i utviklingen av skolemiljøet, Marianne Stærk Gurrich, Finn Krogsrud, Kragerø kommune |
B-134 |
12 |
Etwinning, å jobbe med internasjonalisering, Thomas Herlofsen, USN |
G-220 |
12 |
Sesjonsnavn |
Rom |
Maks |
Å lære å lære, læringsstrategier i klasseromspraksis for 8.-10. trinn, Mette Bunting, USN |
B – 1050 |
350 |
Mobbing i skole, forebygging og konsekvenser, Thormod Idsøe og Frode Heiestad, Nasjonalt utviklingssenter for barn og unge (NUBU) |
G – 219+133 |
240 |
Engelsk i fagfornyelsen for 5.10. trinn, Henrik Bøhn, USN |
A-261 |
62 |
Planlegging og periodisering, Bente Martinsen Færder kommune/Kristin Støren Porsgrunn kommune |
A-260 |
90 |
Folkehelse og livsmestring i kroppsøvingsfaget, Johan Ludvik Lund, USN |
B-133 |
60 |
STL+ skrive seg til lesing, 3. trinn og sene lesere opp til 7.trinn, Sissel Roås |
A-259 |
42 |
Demokrati og medborgerskap i digitale omgivelser, Kjersti Brathagen, USN |
A-258 |
46 |
Digital samskriving og videovurdering, Morten Oddvik, Charlotte Beal, Silje Aspeflaten, USN |
A-252 |
68 |
Ikke påmelding – podcast fortsetter |
A-251 |
0 |
Analyse for å bedre pedagogisk praksis i spesialundervisning Bølehøgda skole avd. Sirius, Synne Abrahamsen og Marit Drenth |
B-134 |
12 |