Innføring av krav om tofaktorautentisering

Tofaktorautentisering innføres som krav for alle Microsoft 365 tjenester (USN epost, OneDrive, Teams, etc)

Innføring av tofaktorautentisering

USN innførte krav om tofaktorautentisering for alle ansatte i løpet av 2020/21. Fra høsten gjør vi det samme for studenter.

Alle studenter som aktiverer sin USN studentkonto ved studiestart 2021 får krav om å ta i bruk tofaktorautentisering. Første gang man logger inn på en Microsoft 365 tjeneste (USN epost, OneDrive, Teams, etc.) vil man få varsling om at man må legge inn en tofaktorautentiseringsmetode, og at man har 14 dager på seg til å gjøre dette.

Utrulling til alle andre studenter (de som allerede har USN studentkonto) vil starte kort tid etter studiestart og vil skje i puljer.

 

Hvilke tjenester vil kreve tofaktorautentisering?

Krav om tofaktorautentisering vil gjelde alle tjenester vi har i skyen hos Microsoft ("Microsoft 365 tjenester"), som bl.a. er disse:

  • USN Epost
  • Teams
  • Lisens (innlogging) på Officeprogrammer (Word, Excel, Powerpoint, etc)
  • OneDrive
  • Forms, Stream, PowerAutomate

... hvis man har ratt i bruk tofaktorautentisering må man også benytte dette på tjenesten "pc.usn.no".

 

Aktiver tofaktorautentisering allerede i dag!

Vi anbefaler alle studenter å aktivere tofaktorautentisering allerede nå. Da sikrer du studentkontoen din betraktelig.

 

Hva er tofaktorautentisering?

Tofaktorautentisering er et ekstra sikkerhetsnivå for innlogging. Med tofaktorautentisering logger du inn med en ekstra faktor; dvs. du logger inn med noe du vet (brukernavn og passord) og i tillegg noe du har (mobiltelefonen din).

 

Nettside for å administrere sine tofaktormetoder

På nettsiden https://mysignins.microsoft.com/security-info kan man administrere sine tofaktormetoder. Der kan man bl.a. også legge inn sitt telefonnummer og dermed bruke SMS som en alternativ tofaktormetode.