Kompetansedag for rådgivere

Fasade campus Vestfold
Kopirett: USN

Få ny innsikt, nyttige perspektiver og en bedre forståelse av studiemulighetene ved USN. Denne dagen gir deg faglig påfyll du kan ta rett med inn i rådgiverrollen og møt andre som jobber tett på ungdom og utdanningsvalg.


12 Nov

Praktisk informasjon

Har du spørsmål?

Universitetet i Sørøst-Norge inviterer igjen til den årlige kompetansedagen for rådgivere. Det blir en innholdsrik dag med temaer som vil gi faglig påfyll og skape refleksjon og dialog. Vi er heldige å få med forsker Mattias Øhra som på sin skarpsindige og humørfylte måte vil gi oss et mangfoldig bilde av elevers og skolers utfordringer i dag.

Visste du at bare to prosent av oss driver med sirkulært gjenbruk? Er ikke Norge så miljøbevisst som vi trodde? Professor Marit Engeset og kollega Lucy Zhou Korvald vil dele fra sin forskning innen sirkulært forbruk.

Du vil også få med deg den nyeste informasjonen om våre studier, der vi også håper å få med noen studenter som forteller fra deres ståsted.

Vi er glade for å se mange av dere på USN, campus Vestfold den 12 november.

 

Tidspunkt

Tema

10.00

Registrering, kaffe, te og mingling

10.15-10.20

Velkommen og kort om programmet

10.20 – 10.30

Hvem er USN Vestfold og hvordan er det å være student her?

10.30- 11.15

«Innenforskap og utenforskap i selvrealiseringens tid». Om utfordringer elever og skoler står i - sett med et spennende og satirisk blikk fra forsker Mattias Øhra

11.15

10 min PAUSE

11.25 – 12.00

Hvorfor ta lærer-, design-, idretts- og språkutdanninger ved USN

12.00

45 min LUNCH

12.50 -13.10

Hvorfor ta ingeniør- og andre teknologiutdanninger ved USN

13.10 – 13.30

Hvorfor ta økonomi, samfunnsfaglige og IT-utdanninger ved USN

13.30 – 13.50

Hvorfor ta helse- og sosialfaglige utdanninger ved USN

13.50

10 min PAUSE

14.00 – 14.45

Fra vane til endring – psykologien bak gjenbruk/sirkulært forbruk. Norge omtales ofte som en miljøbevisst nasjon, men i praksis er bare to prosent av oss sirkulære. Hvorfor er avstanden så stor mellom det vi tror på og det vi faktisk gjør?

14.45 – 15.00

Avslutning og ønsker for neste års samling.  VEL HJEM