Dagen inneholdt presentasjoner om relevansen av studentaktive og kollektive veiledningsprosesser, pitcher fra stipendiater om kollektiv veiledning på ph.d.-nivå og aktuell status og fremtidsutsikter for KAV på grunnskolelærerutuddannelse.
Med Petter Mathisen og Cato Bjørndal har vi tatt på oss VR-briller i veiledningsrommet for å lære mer om hvordan digital teknologi kan støtte kollektive veiledningsprosesser.
På en workshop med Petra Røise diskuterte vi dilemmaer og utopier om studenteraktiv veiledning, mens Gitte Wichmann-Hansen holdt en workshop om hva man skal gjøre når man blir inspirert til overgangen fra individuell veiledning til kollektiv veiledning.
Willy Aagre belyste studentaktiv veiledning i lys av Anne Sethnes kritiske pedagogikk, og viste hvordan hennes pedagogikk ga historisk vingesus til konferansen. Noe som fikk noen til å slå ut vingene som på bildet over.
