Vi er et breddeuniversitet og forsker på uløste regionale og globale utfordringer innen fagområdene helse, miljø, utdanning, teknologi og samfunn.

Finn en ekspert

Mariia i rød høyhalsa genser og dunjakke, langtr, lyst hår smiler med tenner til kamera foran et havnemiljø.

Ny miljøvennlig teknologi i skipsfarten

Doktorgradsstudent Mariia Dushenko har spilt en sentral rolle i et stort europeisk forskningsprosjekt. Resultatene skal bidra til en kostnadseffektiv og miljøvennlig maritim industri.

Kontakt oss om forskning

Heidi Ormstad

Viserektor for forskning |Avdeling for forskning, innovasjon og internasjonalisering

Heidi.Ormstad@usn.no | 31 00 88 18 / 402 15 862

Heidi Ormstad

Thomas Slagsvold

Avdelingsdirektør | Avdeling for forskning, innovasjon og internasjonalisering

Thomas.Slagsvold@usn.no | 31 00 92 60 / 920 28 334

Thomas Slagsvold

Mette Lene Falck-Pedersen

Visedekan for forskning | Fakultet for teknologi, naturvitenskap og maritime fag

Mette.Falck-Pedersen@usn.no 31 00 95 18 928 17 428

Mette Lene Falck-Pedersen

Cecilie Varsi

Visedekan for forskning |Fakultet for helse- og sosialvitenskap

Cecilie.Varsi@usn.no 35 02 62 01 908 56 339

Cecilie Varsi

Nils Asle Bergsgard

Visedekan for forskning | Fakultet for humaniora, idretts- og utdanningsvitenskap

nils.a.bergsgard@usn.no 35 95 27 20

Nils Asle Bergsgard

Nina Katrine Prebensen

Visedekan for forskning| USN Handelshøyskolen

Nina.K.Prebensen@usn.no 31 00 85 37

Nina Katrine Prebensen

 

Interessert i et samarbeid?