Vi er et breddeuniversitet og forsker på uløste regionale og globale utfordringer innen fagområdene helse, miljø, utdanning, teknologi og samfunn.

Finn en ekspert

Mannlig innvandrer i arbeid i byggvarehus.

60 millioner kroner til banebrytende forskning

– Det er viktig at vi gjør noe nå for å inkludere flere innvandrere i norsk arbeidsliv, sier professor Annett Arntzen som har fått 12 millioner kroner i støtte av Forskningsrådet for å forske på dette.

Kontakt oss om forskning

Heidi Ormstad

Viserektor for forskning |Avdeling for forskning, innovasjon og internasjonalisering

Heidi.Ormstad@usn.no | 31 00 88 18 / 402 15 862

Heidi Ormstad

Thomas Slagsvold

Avdelingsdirektør | Avdeling for forskning, innovasjon og internasjonalisering

Thomas.Slagsvold@usn.no | 31 00 92 60 / 920 28 334

Thomas Slagsvold

Mette Lene Falck-Pedersen

Visedekan for forskning | Fakultet for teknologi, naturvitenskap og maritime fag

Mette.Falck-Pedersen@usn.no 31 00 95 18 928 17 428

Mette Lene Falck-Pedersen

Cecilie Varsi

Visedekan for forskning |Fakultet for helse- og sosialvitenskap

Cecilie.Varsi@usn.no 35 02 62 01 908 56 339

Cecilie Varsi

Nils Asle Bergsgard

Visedekan for forskning | Fakultet for humaniora, idretts- og utdanningsvitenskap

nils.a.bergsgard@usn.no 35 95 27 20

Nils Asle Bergsgard

Nina Katrine Prebensen

Visedekan for forskning| USN Handelshøyskolen

Nina.K.Prebensen@usn.no 31 00 85 37

Nina Katrine Prebensen

 

Interessert i et samarbeid?